Traffic “na żywo”

Informacje o ruchu na polskich drogach prezentowane są w wersji „live”, czyli odzwierciedlają aktualne natężenie ruchu. Dane odświeżane są z 15-minutowymi interwałami tak, aby zawsze dostarczyć jak najświeższe informacje. Informacje bieżące są uaktualniane na poszczególnych odcinkach w zależności od dostępności informacji na wybranym odcinku, przy czym zaawansowane inteligentne algorytmy co minutę sprawdzają dostępność oraz wiarygodność nowych danych źródłowych. Dane o natężeniu ruchu mogą zostać uwzględnione w module wytyczania trasy – algorytm „trasa najszybsza”, opcja „uwzględnij Traffic”.

Na system Traffic składają się dwa podrodzaje informacji:

  • Traffic – aktualne prędkości: jest to baza danych zawierająca informacje o prędkości na danym odcinku. Informacje te wyświetlane są w formie tzw. tooltipa, pojawiającego się po kliknięciu kursorem na wybrany odcinek:
    traffic1
  • Traffic – zdarzenia na drogach: jest to baza rozbudowanych informacji o zdarzeniach na drodze takich, jak np. utrudnienia, wypadki. Informacje te wyświetlane są w formie tzw. tooltipa, pojawiającego się po kliknięciu kursorem na wybrany odcinek:

traffic2